Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Akupunktur Hizmeti


 

Evde akupunktur nedir?

Ev ortamında verdiğimiz akupunktur hizmeti evden çıkamayan veya evinde hizmet almak isteyen hastalarımızın mevcut şikayetlerine yönelik yapılan iğneli uygulamalardır. Kilo verme, sigarayı bırakma, sindirim sisteminin düzenlenmesi, kas-eklem rahatsızlıklarının tedavisi, psikolojik rahatsızlıklar gibi bir çok durum için tercih edilmektedir.

Evde Akupunktur

Akupunktur hangi hastalıklar için uygulanır?

Evde akupunktur hizmetimizi pek çok hastalığa yönelik olarak uygulamaktayız. Başta migren ve baş ağrısı olmak üzere;

 • Sırt ağrısı
 • Zayıflama
 • Sindirim sistemine yönelik hastalıklar
 • Kronik solunum hastalıkları
 • Romatizmal şikayetler
 • Sigarayı bırakma
 • Kadın hastalıkları
 • Alerjiler
 • Psikiyatrik problemlere aktif olarak tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Ağrı tedavisinde akupunkturun uygulanması ile baş ağrısı ve sırt problemleri giderilebilmektedir. Ayrıca diz osteoartriti ile gelişen ağrılar, romatizmaya bağlı ağrılar ve boyun ağrılarında da akupunktur uygulanır.

Detaylı bilgi için 444 54 66 çağrı merkezimizle ya da Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Akupunktur

Akupunktur ile zayıflanabilir mi?

Akupunktur zayıflama amacıyla da uygulanan bir tedavi yöntemidir. Vücuttaki enerji akışını etkilemesiyle birlikte metabolizmanın hızlanması, stresin azaltılması, iştahın azaltılması ve beyindeki açlık merkezinin baskılanması mümkün olabilmektedir.

Özellikle kilo almanın nedeninin vücuttaki bazı dengesizliklerden kaynaklandığı durumlarda akupunktur etkili olmaktadır. Hormonal işlev bozuklukları, dalak, tiroid bezi, böbrek, karaciğer dengesizlikleri gibi durumlar kimi zaman zayıflamayı zorlaştırabilmektedir. Bu gibi durumlar akupunktur ile zayıflama için ev ortamında kişiye uygun bir tedavi planlaması hazırlanır. Amaç; egzersiz ve diyet ile birlikte metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermeyi sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için 444 54 66 çağrı merkezimizle ya da Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.
Akupunktur ile zayıflama sonucu;

 • Açlık hissi azabilir,
 • Vücut kendini daha kısa sürede tok hisseder,
 • Aşırı yeme durumunun önüne geçilir,
 • Yağ yakım süreci hızlanır.

Akupunktur aynı zamanda beyindeki serotonin ve endorfin salgılayan hormon olan mutluluk hormononun tetiklenmesine de yardımcı olur. Bu sayede kişi yaşamında kendini pozitif hisseder ve az yiyerek de mutlu olabileceğinin farkındalığını yaşar.

Evde Akupunktur
 

Evde akupunktur tedavisi nasıl yapılır?

Evde akupunktur belirli noktalar üzerine tek kullanımlık ve steril iğneler kullanılarak yapılan bir tedavidir. Genellikle yalnızca iğnenin ilk girişinde bir acı hissedilir. Daha sonrasında gelişen bir sıcaklık hissi ile ortalama 20 30 dakika içerisinde işlem tamamlanır. İğnelere kullanılan tekniğe bağlı olarak ısıtılabilmektedir.

Akupunktu noktaları için enerjinin doğru yoğunlukla dağıtıldığı noktalar tercih edilir. İşlem öncesinde akupunkturun yapılacağı bölgelere masaj da yapılabilir. Bu durum toplanan enerjinin dağıtılmasına yardımcı olur. İğne fobisi olan kişilere lazerle akupunktur yöntemi de uygulanabilmektedir.

Akupunkturun faydaları nelerdir?

Akupunktur doğru şekilde yapılması halinde vücuttaki ağrıların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Strese karşı dayanıklılığı arttırır. Hastalıklarda karşı vücudun direnç mekanizmasını güçlendirici etki eder. Alerjik reaksiyonlara bağlı burun tıkanıklığı, ürtiker, burun akıntısı gibi şikayetleri iyileştirir. Vücudun biyolojik saatini dengeler ve kilo verme sürecini hızlandırır. Sigara, ilaç, alkol, yeme bağımlılığına yönelik de tercih edilen bir uygulamadır. Ağrı kesiciler ile tedavi edilemeyen bazı hastalıklarda da aktif olarak uygulanır. Bazı tedavilerle kombine biçimde de yapılabilen bir tedavi yöntemidir.

Detaylı bilgi için 444 54 66 çağrı merkezimizle ya da Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bilgilendirme amaçlıdır