Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Peg


 

  • Evde Peg hizmeti nedir?


Salgın sürecinde beslenmesini midesine takılan bir tüp ile yapan hastalarımız için verilen evde peg hizmetimiz günlük gıda alımında yaşanabilecek zorlukları ortadan kaldırmak ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak için ev ortamında gerçekleştirilmektedir. Özellikle felç, inme, demans, parkinson, alzheimer gibi hastalıklara bağlı olarak beslenme güçlüğü çeken hastalarımıza verilen bu hizmet MS ve ALS hastaları için de uygulanmaktadır. 

  • Evde Peg hizmetini nasıl alabilirim?

Bu hizmetimizden yararlanmak için bizimle 444 54 66 çağrı merkezimiz aracılığıyla iletişime geçebilir veya online doktor görüşmesi ile aile hekimimizle görüşme gerçekleştirerek aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

  • Evde Peg hizmetini nasıl yapılır?

Evde peg hizmeti almak istediğinizi belirttikten sonra adresinize ulaşırız. Özellikle bu süreçte gerekli izolasyon önlemleri alır, hijyen ve sterilizasyon kurallarına dikkat ederiz. Süreci yöneten sağlık ekibimiz maske, önlük, eldiven vb. tıbbi ekipmanlarla sizlere hizmet sunmaktadır.

Peg takıldıktan sonra pansuman değişimini de sağlık ekibimiz yapmaktadır. Pansumanın stoma kanalından granülasyon oluşana kadar her gün yenilenmesi gereklidir. Bu nedenle bu hizmetin alanında uzman sağlık personelleri tarafından yapılması önermekteyiz.

  • Peg bakımı neden önemlidir?

Peg bakımının tecrübeli sağlık personelleri tarafından verilmemesi halinde enfeksiyon, aspirasyon ve ağrı gibi problemler gözlemlenebilir. Peg borusunun giriş yerinde meydana gelebilecek bir enfeksiyon hastanın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Aspirasyon nedeniyle hastalarda yüksek ateş, nefes darlığı, öksürük gibi şikayetler oluşabilir. Peg takıldıktan sonra karın kaslarında ağrı meydana gelebilir; bazı hastalarda bu durum uzun sürelidir ve müdahale gereklidir. Bu gibi sebeplere bağlı olarak peg bakımına oldukça özen gösterilmelidir.

Detaylı bilgi için 444 54 66 çağrı merkezimizle ya da Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bilgilendirme amaçlıdır