Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Ultrasonografi Hizmeti


 

Ultrasonografi nedir ve ne işe yarar?

İç kanama, dokularda zedelenme, kist, tümör, taş, kum, miyom ve daha birçok iç hastalıkta doktorun net görüşler bildirmesini ultrason yardımcı olur. Ultrasonografinin en büyük avantajı, gebelik halinde anne ve bebeğin zarar görmemesidir. Ultrasonografi sayesinde hastalıklar henüz gözle görülür bir belirti göstermeden çok erken safhalarda teşhis edilebiliyor.

Ultrasonografi nedir sorusuna ek olarak hangi durumlarda bu incelemenin istendiği de merak edilen bir konudur. Ultrason uzman doktorun ilk muayenesine bağlı istenir. Doktorun şüphelendiği hallerde ya da daha detaylı muayene etmek istemesi halinde ultrason yapılmasını talep edebilir. Ultrasonun kullanıldığı haller genellikle şöyle;

Gebelik: Gebeliğin tespiti, fetüsün kalp atışı, bebeğin gelişimi, cinsiyeti, bebekteki anomalilerin tespiti, bebeğin ağırlığı ve ölçüsü gibi pek çok durum gebelik ultrasonografisi ile inceleniyor, tespit ediliyor. Gebeliğin belli dönemlerinde ultrason kontrolü yapılarak gebelik takibi yapılıyor.

Damar tıkanıklığı: Damar tıkanıklıkları yaşam kalitesini düşüren ve sağlığı tehdit eden rahatsızlıklardır. Doktorlar vücuttaki tıkanıklıkları tespit etmek için tıbbi görüntüleme cihazlarını kullanıyor. Özellikle de bacaktaki varis ve damar tıkanıklığı için bacak ultrasonu yapılıyor.

Kemik ve Eklem sorunları: Kemik ve eklemlerde yaşanılan kırık, çıkık, incinme, iltihaplanma ve benzeri tüm rahatsızlıklar ultrasonografi yöntemiyle hızlı bir şekilde tespit ediliyor.

Pelvik muayene: Pelvik muayenede rahim, idrar kesesi, yumurtalık ve rektum incelemesi yapılıyor. Pelvik bölümündeki sağlık problemlerini tespit etmek için doppler USG kullanılıyor.

Kitle & Tümör tespiti: Pelvik ya da üriner sistemde herhangi bir kitle, tümör, kanser hücresi olup olmadığını ultrasonografi yöntemlerle tespit etmek mümkün. Göğüs kanseri başta olmak üzere pek çok kanser türü bu yöntemlerle incelenebiliyor. 

Evde ultrason hizmetini taşınabilir ultrason cihazlarımız ile İstanbul'da vermekteyiz. Uzman Radyoloji hekim ve asistanlarımız belirlenen saatte evinize gelerek, hastanelerde yapılabilecek tüm ultrason incelemelerini evinizin güveni ve konforunda 2018 model cihazlar ile size sunar. İşlem sonrasında hasta ve/veya yakınları bilgilendirilir. Ayrıca doktorunuz da uygun ise telefonla irtibat kurularak bilgilendirilir, soruları var ise cevaplanır. Hazırlanacak rapor ve görüntüler isteğe bağlı olarak WhatsApp ya da e-posta ile size ve doktorunuza hemen gönderilir.

Ultrasonografi zararlı mı?

Ultrasonla ilgili geçmişten günümüze birçok araştırma ve inceleme yapılmıştır. Yüksek frekanslı ses dalgalarıyla uygulanan bu görüntüleme yönteminde radyasyon kullanılmadığından doktorlar ve hastalar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Evde ultrason hizmeti avantajları

 Ultrason veya renkli doppler raporunu 1 saat içinde siz hasta yakınlarımıza ulaştırıyoruz. Böylece hem hastanızı yormuyorsunuz hem de zamandan kazanmış oluyorsunuz. Üstelik ambulansa ödeyeceğiniz ücret de size kalıyor.

 

Bilgilendirme amaçlıdır