Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri Hk.


   LIFEMOBİL EVDE SAĞLIK VE BAKIM MERKEZİ EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ SORU CEVAPLARI

 1. Genel olarak 65 yaş üzeri palyatif bakım hasta grubuna hizmet vermeyiz fakat her yaş grubundan hastalarımıza hizmet vermekteyiz
 2. Belirli bir koşul olmadan isteyen tüm kişiler evde sağlık hizmetinden faydalanabilir.
 3. Hizmetten faydalanmak isteyen hastalar için belirli bir sayı yoktur fakat randevulu olarak hastalara hizmet verdiğimiz için günlük olarak sayı miktarı değişiklik gösterebilir
 4. Hizmeti alan hastaların cinsiyet %60 olarak kadın, % 40 erkek hastalar oluşturmaktadır. Erkek hastaların az olmasının nedeni sosyo-kültürel sebepler ve mevcut aile durumunda bulunan kadınların bakımını üstlenmesi nedeni ile daha az bir orana sahiptir.
 5. Talep arz dengesinin sağlanması ile küresel duruma uygun bir şekilde teknoloji yardımı ile kendimizi geliştirip mobil sağlık hizmetini ulaşılabilir ve enflasyon dengesini nihai denge pozisyonuna getirebilmek
 6. Evde sağlık hizmetine ihtiyacı olan bireylerin evinde; muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının sağlanması, hasta ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin verilmesidir.
 7. Kurumumuz çalışanlarının her birinin görev tanımları işe başlamadan önce oryantasyon eğitimi ile verilmektedir.
 8. Ziyaret sıklığı hastanın işlemine göre değişiklik göstermektedir.
 9. 12 hemşire, 4doktor, 2 fizyoterapist,6 bakım teknikeri, 1 medikal direktör, 1 koordinator ve çağrı merkezi olarak kurumumuzda çalışmaktadır.
 10. Evde sağlık çalışanlarına oryantasyon eğitimi ile birlikte işleyiş, iletişim ve hasta memnuniyeti gibi konular hakkında bilgiler verilmektedir.
 11. Çalışanlarımız hasta evlerine özel evde sağlık aracımızla gitmektedir.
 12. Acil müdahale yetkimiz olmadığı için hasta yakınları anlık hizmet beklemekte ve durumda bazı olumsuzluklar yaşayabiliyoruz.
 13. Alınan hizmetler, hastanın mevcut konumu, yapılan işlem, kullanılan sarf ve malzemeye göre ücretlendirme değişiklik göstermektedir.
 14. Hasta memnuniyetini yapılan işlemin anında sonuç verilmesi, hemşire ve diğer çalışanların performansları, fiyat dengesi, rakip kurumların seviyesi gibi etkenler sebep olmaktadır.
 15. Sarf malzeme, medikal cihaz, ulaşım masraf kalemleri arasındadır.

Bilgilendirme amaçlıdır