Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti


 

Genellikle yaşlılar ve engelliler gibi özel ihtiyacı olan kişilere bazen de sakatlık veya tıbbi durumlarda diş hekimleri hastaları daha uzman diş servislerine yönlendirmektedirler.

Hastaneler, uzman sağlık merkezleri, mobil klinikler ile ev ziyaretleri ve bakım evlerine yapılan ziyaretler ile evde diş hizmetine herkesin ulaşılabilmesi için çeşitli yerlerde diş hizmetleri bulunmaktadır.

Genel anestezi altında tedavi ve sedasyon gerekli durumlardaki diş hizmetleri bazı hastaneler ve sağlık merkezlerinde uzman diş hekimlerince yapılmaktadır.

Evde Diş Doktoru

Siz evde kalın Sağlık size gelsin. Kadıköy, Lifemobil Evde Sağlık ile evde diş doktoru hizmetini evinizin rahatlığında, hastanızı yormadan edinebilirsiniz.

Lifemobil Evde Sağlık, bir Lifemed Tıp Merkezi kuruluşudur. İstanbulun her semtine evde sağlık hizmeti sağlamaktayız. Alanında uzman, profesyonel sağlık kadromuz ve yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlığınız güvenli ellerde.

Evde diş hizmetleri için;

444 54 66 çağrı merkezimiz ya da 

Whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evde ağız ve diş sağlığı hizmeti neden gereklidir?

Hayat standartlarının yükselmesi ve gelişen teknoloji ile insan yaşamı giderek uzatılmaktadır bununla birlikte Yaş ortalamasının dünyanın her yerinde artmasına paralel ülkemizde de aynı durum söz konusudur.

65 yaş üstü insan sayısının giderek artması sonucunda doğal olarak bu kişilere sağlık hizmetinin ulaştırılması da gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından 2012 yılında yayınlanan Evde Sağlık Hizmetlerinin Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönerge kapsamında hastaneye gidemeyecek durumda engelli veya yatağa bağımlı ve yaşlılar için evde diş hizmeti uygulamaları düzenlenerek yürürlüğe girmiştir.

Evde ağız ve diş sağlığı hizmeti Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta dönüşüm Programı kapsamında yürütülmektedir. Hastaneye düzenli olarak gidemeyecek durumda bulunan hastalar için ev ortamında diş hizmetleri sunulmaktadır.

Evde ağız ve diş sağlığı hizmeti neleri kapsar?

Diş tedavisi için çeşitli sebeplerle doktora gidemeyen hastaların doktora gitmesine gerek kalmadan tüm diş tedavilerinin yapıldığı evde diş hizmetlerinde başta evde diş çekimi olmak üzere genel diş muayenesi, dolgu, diş temizliği, kanal tedavisi, dikiş alma, diş yapıştırma, çeşitli protez tedavileri (protez tamiri-protez besleme-vuruk alma) gibi tüm diş muayene ve uygulamaları yapılmaktadır.

Diş hekimlerini ziyaret edemeyen hastalar için ev ortamında yapılan diş tedavileri için hasta veya yakını başvuruda bulunmalıdır. Eğer diş hekimi durumunuzu inceleyerek sizi hasta olarak kabul ederse evinizde veya geçici ikamet yerinizde tedaviye başlayabilir. Hasta ve diş doktoru gerekli muayene sonrası bir tedavi planlaması yapabilirler. Çünkü diş doktoruna uygun saatlerin tedavi görecek hasta ile uygun zamana ayarlanması gerekmektedirHastanın hekim tarafından tavsiye edilen ağız bakım ve hijyen kurallarına uyması da son derece önemlidir.

 

Bilgilendirme amaçlıdır

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa