Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Fizik Tedavi Hizmeti


 

Evde fizik tedavi hizmeti, nörolojik hastalıklar, akut ve kronik ortopedik rahatsızlıklar ve pediatrik hastalıklarda fizik tedavi ve rehabilitasyon doktorlarınca uygun görülen tedavinin fizyoterapistler tarafından ev ortamında hastalara uygulanması işlemidir.

Evde fizyoterapi hizmetimiz, hastalarımızın yaşamını konforlu ve rahat bir hale getirmek ve bağımsızlıklarını kazanabilmeleri adına gerçekleştirdiğimiz uygulamalardır.

Yaralanma, felç, yaşlılık veya hastalık gibi nedenlere bağlı olarak hareket fonksiyonunda problem yaşayan hastalara özel olarak yapılan bu uygulamalar kronik ağrı, güç kaybı, hareketlerde kısıtlılık, dengesizlik gibi durumlarda iyileşme sürecini hızlandırmak için yapılmaktadır.

Lifemobil evde sağlık kurumu olarak, evde fizyoterapist hizmetimizin amacı, hastanede tedavi alamayan hastaların kendi ev ortamlarında fizik tedavi hizmeti sağlamaktır.                                                                   

Evde fizik tedavi hizmeti size şu konularda yardımcı olmayı amaçlar:

 • Hastanede tedavi alamayan ya da tercih etmeyen hastalarımıza kendi evlerinin konforunda gerekli en iyi tıbbi desteği sağlamak,
 • Kendi Fizik Tedavi Doktorunuzun belirlediği veya bizim hekimlerimizin belirlediği tedavi programlarını uygularak, sizi sağlığınıza yeniden kavuşturmak,
 • Genel vücut yapınız, yaşamınızda sizi etkileyen stres etmenleri, postüral duruşunuz, beslenme rutininiz gibi pek çok etmeni göz önüne alarak tedavi sonrası yaşamınızda bir rutin oluşturarak gerekli desteği sağlamak.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ücretleri

Evde fizik tedavi hizmeti için; 

çağrı merkezimiz 444 54 66  ya da 

Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Siz evde kalın Sağlık size gelsin. Kadıköy, Lifemobil Evde Sağlık ile evde fizik tedavi hizmetini evinizin rahatlığında, hastanızı yormadan edinebilirsiniz.
Lifemobil Evde Sağlık, bir Lifemed Tıp Merkezi kuruluşudur. İstanbulun her semtine evde sağlık hizmeti sağlamaktayız. Alanında uzman, profesyonel sağlık kadromuz ve yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlığınız güvenli ellerde. 

Evde Fizik Tedavi Hangi Rahatsızlıklarda Uygulanır?

 • Postür bozuklukları
 • Sıfık
 • Felç
 • Parkinson
 • MS
 • Omurilik yaralanmaları
 • Kalça kırığı
 • Kalça-diz protezleri
 • Bağ ameliyatları vb.
 • Spinabifida, cerebral palsy, tortikolis vb.

eve gelen fizyoterapist- SGK raporu

Evde Fizyoterapist Hizmeti Nasıl Uygulanır?

 1. Lifemobil evde sağlık ekibi olarak eve fizik tedavi (evde fizyoterapist) hizmetimiz alanında tecrübeli fizyoterapistler tarafından verilmektedir. 
 2. Fizyoterapistlerimiz ve fizik tedavi doktorumuz tarafından yürütülen bu süreçte hasta ile ilgili gerekli durum değerlendirmesi yapıldıktan sonra ihtiyacına göre cihaz kullanımı gerçekleştirilir. Alet ve yöntemler arasında kas güçlendirme cihazları, TENS cihazları, ağrı bantları, bilek ağırlıkları gibi aletler yer almaktadır. Bu malzemeleri kullanarak hastanın, kas ve iskelet sistemini güçlendirerek harekete geçirici egzersizler yapılmaktadır.
 3. Evde Fizyoterapist hizmetimiz kapsamında verilen bu hizmete hasta yakınları da dahil olabilmektedir. Hastanın durumu ve hastalığa göre değişen seans sayısına göre pek çok uygulama yapılabilmektedir.

Evde fizik tedavi hizmetinin hasta ve hasta yakınlarına avantajları nelerdir?

 • Evde fizyoterapi hizmeti ile mevcut rahatsızlığı ile yürümekte güçlük çeken hastaların tedavilerine evde devam etmeleri, hasta konforu açısından kolaylık sağlamaktadır.
 • Fiziki problem yaşayan ve fizik tedavi alması gereken hastalarda hastane ulaşımı sorun olabilmektedir. Evde fizyoterapist hizmeti ile evde fizik tedavi hizmeti hastalar için kendi evlerinin konforunda tedavilerine devam etmesi nedeniyle hasta ve hasta yakınları açısından kolaylık sağlamaktadır.

Yaşlı hastalar için sağladığımız Evde Fizik Tedavi olanakları nelerdir?

 • Geriatrik rehabilitasyon hizmetimiz yaşlılık sürecinde herhangi bir hastalığa bağlı olarak vücut fonksiyonlarında kötüleşme veya kayıp gibi şikayetleri bulunan hastalara verilen hizmetlerimizden bir tanesidir.
 • Amacımız, kas, eklem ve kemik yapısında meydana gelen gerilmeleri önlemek, hastalarımızın günlük aktivitelerini yeniden yapabilecekleri konuma gelmelerini sağlamak, düşme ve ağrı gibi şikayetlerin önüne geçmektir.
 • Geriatrik rehabilitasyonla hastalarımızın bağımsız olmalarını ve yaşamını kolaylaştırmayı hedeflemekteyiz. Fiziksel aktiviteler fonksiyon kayıplarının geri kazanımında etkili bir yöntemdir.

Geriatrik Rehabilitasyon- fizik tedavi alet

Geriatrik evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetimizin içeriği nedir?

Uzman fizyoterapistlerimiz tarafından verilen geriatrik rehabilitasyon hizmetimizde;

 • Hastamızın bulunduğu odanın yaşam koşulları göz önüne alınarak düzenlenmesi,
 • Merdiven çıkma, yürüme gibi faaliyetleri yapabilecek düzeye ulaştırılması,
 • Hastamıza doğru bir duruş kazandırılması ve bu duruşun korunması,
 • Kemik erimesinin yavaşlatılması,
 • Solunum kapasitesine bağlı kaybın önüne geçilmesi,
 • Eklem hareketlerindeki kısıtlılığa karşı iyileştirme hareketlerinin oluşturulması gibi bir çok uygulamayı gerçekleştirmekteyiz.

Evde Fizik Tedavi İle İlgili Sık Sorulan Sorular;

Eve fizyoterapist hizmeti nasıl çağırılır?

 Eve fizyoterapist hizmetini çağrı merkezimize ulaşarak edinebilirsiniz. 

Eve fizyoterapist (eve fizik tedavi) hizmeti için;

444 54 66 çağrı merkezimiz ya da 

Whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi Seansları Haftada Kaç gün yapılır?

Seans sıklığı ve sayısı hastanın durumuna göre planlanmaktadır. Ortalama 1 saat süren seanslar. Haftada 2  veya 3 gün olarak planlanırken, her gün fizik tedavi ihtiyacı duyan hastalarımızda mevcuttur.

Kullanılan Cihazlar ve Uygulama Yöntemler nelerdir?

Evde manuel terapi, hot pack, cold pack, ultrason cihazı, merdiven (basamak), Tens cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazlar portatif ve  evde kullanıma uygundur.

Seanslar nasıl planlanır?

Tarafımıza ulaşan hasta ile fizyoterapistlerimizin görüşmesi sonucunda ilk olarak hastanın durumunu görmek adına ücretsiz tanılama planlaması sağlanır.
Ziyaret sonrasında hastanın durumunu raporlayarak planlama yetkilisine iletir. Yetkili ile birlikte hastaya fiyat verilir ve seans günleri planlanır.
Tanılama esnasında hastaya tedavi sırasında uygulanacak yöntemler, tedavi içeriği hakkında bilgi verilir.

Evde fizik tedavi hizmetimizde hasta takibi nasıl sağlanır?

Hastanın gelişim sürecini fizyoterapist gözlemi ve hasta izni alarak çekilen görseller ile değerlendirerek doktorumuz tarafından takip edilmektedir.
Hasta memnuniyeti ve seans hakkında geri dönüşleri için hasta yakınları haftalık olarak aranır.

Evde fizik tedavi ücretlerini sgk karşılar mı?

Özel sağlık kuruluşlarında sgk’dan yararlanamazsınız. Eve fizyoterapist hizmeti, eve fizik tedavi gibi hizmetlerden yararlanmak için bağlı bulunduğunuz belediyenin sağlık kuruluşları veya ilçe sağlık hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. 

İstanbul'da hangi semtlerde evde fizik tedavi hizmetiniz var?

İstanbul evde fizik tedavi hizmetimiz, İstanbul anadolu yakası ve İstanbul avrupa yakasında tüm semtleri kapsamaktadır. 

 

Bilgilendirme amaçlıdır

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa