Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Kulak Temizleme Hizmeti


 

Küret işlemi; özel bir solüsyon kullanılırken küret aleti ile buşonun yumuşatılması olarak yapılan bir işlemdir.Evde kulak temizleme hizmeti, evden çıkamayan hastalar için kendi yaşam ortamlarında bir KBB doktoru tarfından yapılan kulak temizleme uygulamasıdır.

Kulak kiri tıp dilindeki karşılığı “buşon” olarak bilinmekte, vücudumuzda doğal olarak salgılanmaktadır. Salgı bezleri tarafından salgılanan bu salgı, “serumen” olarak adlandırılır ve dış kulak yolu ile deri altında yer alır. Salgı, kulak zarı tarafından korunmakta ve işlevinin tamamlanmasının ardından kulak kepçesi tarafından atıldığı bilinmektedir.

Evde Kulak Temizleme

Evde kulak temizleme hizmetleri için,

444 54 66 çağrı merkezimizden ya da 

 Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Siz evde kalın Sağlık size gelsin. Kadıköy, Lifemobil Evde Sağlık ile Evde kulak temizleme hizmetini evinizin rahatlığında, hastanızı yormadan edinebilirsiniz.
Lifemobil Evde Sağlık, bir Lifemed Tıp Merkezi kuruluşudur. İstanbulun her semtine evde bakım hizmetleri sağlamaktayız. Alanında uzman, profesyonel sağlık kadromuz ve yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlığınız güvenli ellerde. 

Kulaklarda meydana gelen kirin ve pisliğin temizliğinde çoğu zaman kulak temizleme aparatları, kulak çöpü gibi ürünler kullanılır; ancak bu ürünlerle yapılan temizlik oldukça yanlış bir işlemdir. Serumen salgısının silinmesine, kirin ve pisliğin içeri doğru itilmesine ve kulakta duyma kaybı oluşmasına neden olabilen bu işlem uzman tarafından yapılmalıdır.

İşlemin doğru ürünlerle yapılmaması kulak zarında bakteri oluşumuna ve kulağın kaşınmasına da zemin hazırlar. Tıkanma ve iltihap gibi olumsuz durumlar oluşabilir.

Evde Kulak Temizleme Nasıl Yapılır?

Covid19 sürecinde başta kulağında işitme kaybı olan ileri yaşlı hastalarımız olmak üzere, işitme ile ilgili problem yaşayan herkes için kulak temizleme hizmeti verilmektedir. Lavaj, aspirasyon ve küret gibi uygulamaların yapılabildiği bu işlem sonrasında kulaklardaki mevcut pislik ve kirler ortadan kaldırılmış olur.

  • Lavaj işlemi; kulağın yıkanması ve temizlenmesi işlemidir. Kulak içindeki zararlı yapıların arındırılması, buşonun yumuşatılması gibi işlemleri içeren lavaj uygulamasında solüsyonla kulak içerisine püskürtme yapılır. Solüsyonun berrak bir görünüm almasına dek işlemin uygulanmasına devam edilir.
  • Aspirasyon işlemi; aspiratör cihazı ile vakumlama yöntemi uygulanarak hastanın kulağındaki zararlı birikimlerin dışarı çekilmesi işlemidir. Bu işlemle buşon yumuşatılır ve hastanın duymasına engel olabilecek bakteriler ortadan kaldırılır.
  • Küret işlemi; özel bir solüsyon kullanılırken küret aleti ile buşonun yumuşatılması olarak yapılan bir işlemdir.

Evde Kulak Temizleme

İlgili Doktorumuz

Prof. Dr. Hakan CINCIK
Kulak Burun Boğaz Uzmanı

 

Bilgilendirme amaçlıdır

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa