Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Röntgen Çekimi


 

Evde röntgen çekimi, röntgen görüntüleme işleminin taşınabilir mobil bir röntgen cihazı ile ev koşullarında yapılmasıdır. Röntgen, gün ışığına benzer fakat yüksek enerjiye sahip olan x-ışınlarından yararlanarak vücuttaki organ, doku ve kemiklerin görüntülerini oluşturan tıbbi görüntüleme işlemidir.

Evde röntgen çekiminde yüksek mühendislik ürünü olan mobil cihazlar kullanılır. Evde röntgen hizmeti bir tanısal test olup, radyoloji doktoru rehberliğinde radyoloji teknikeri tarafından evinizde gerçekleştirilir. 

Röntgen radyografi işlemi, ismini mucidi olan Wilhelm Röntgen'den alır. Röntgenin çalışma prensibi, vücudun içinden geçen x-ışınları hastanın diğer tarafındaki x-ışını detektöründen de geçerse, vücudun içindeki cisimlerin oluşturduğu “gölgeleri” temsil eden bir görüntü oluşturması şeklindedir. 

Evde Röntgen

Evde Röntgen Çekimi randevusu için; 

çağrı merkezimiz 444 54 66  ya da 

Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Siz evde kalın Sağlık size gelsin. Kadıköy, Lifemobil Evde Sağlık ile Evde röntgen hizmeti evinizin rahatlığında, hastanızı yormadan yapabilirsiniz. 
Lifemobil Evde Sağlık, bir Lifemed Tıp Merkezi kuruluşudur. İstanbulun her semtine hizmeti sağlamaktayız. Alanında uzman, profesyonel sağlık kadromuz ve yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlığınız güvenli ellerde. 

Evde röntgen çekimi nasıl yapılır?

  • Hastalarımız öncelikle Lifemobil Evde Sağlık çağrı merkezimizden bize ulaşır.
  • Hastaya planlanan randevu saatinde teknikerimiz ve hemşiremiz mobil röntgen cihazı ve diğer tıbbi ekipmanlarla adresinizde olur.
  • Hastanın istek kağıdına göre ilgili bölge çekimi gerçekleştirilir.

Evde röntgen çekimi hizmetinde temel amacımız; doktorlarımıza amacına uygun, en kaliteli röntgen grafisini hızlı bir şekilde ulaştırırken, hastalarımızın aldığı hizmetten mutlu olmalarını sağlamak.

Evde Röntgen Hizmeti

Evde Röntgen Hizmetinin Hasta ve Hasta Yakınlarına Avantajları

  • Evde röntgen hizmeti ile evinde tedavi gören; Alzheimer, demans, yatalak olan veya evden çıkması güç hasta ve hasta yakınlarımıza röntgen hizmeti büyük konfor sağlamaktadır.
  • Düşük radyasyon ve kaliteli görüntünün yanında, eski sistemde olduğu gibi kaset plakası tarama (scan) işlemi olmadığı için dedektör çekilen röntgen filmini Wi-Fi üzerinden hemen workstation ekranına aktararak görmemizi sağlar.
  • Örneğin ilerlemiş Demans türü Parkinson, Alzheimer vb rahatsızlığı olan hastalarımızın röntgen çekimi esnasında nefes tutulamaması ya da istemsiz hasta hareketinden kaynaklanan bir tekrar söz konusu olursa veya kırık ya da kırık ihtimali olan, asgari seviyede hareket ettirilmesi gereken herhangi bir bölgenin röntgen filmi çekimi esnasında pozisyondan ya da istemsiz hasta hareketinden dolayı bir tekrar söz konusu olursa, tüm çekimler sonlanmadan dedektörü bölgenin altından almadığımız için, tekrar röntgen filmi çekimi esnasında (kaset değiştirme işlemi olmadığı için) hastamız hiçbir sıkıntı yaşamaz.
  • Kırık olması durumunda ilgili bölgenin fazladan hareket ettirilmesini röntgen filmi çekilen hasta da başka sıkıntılar doğabileceği için tedaviyi yapacak olan hekim de istemez
  • Örneğin kırık olması ihtimali dahilinde mobil röntgen filmi çektirmenin faydaları; kırık yok ise hastamız bunun bilincinde olarak normal yaşamına devam eder. Şayet kırık var ve tedavisi evde yapılabilecek bir vaka ise doktoru tedaviyi evinde yapar hastanın hastaneye gitmesine gerek kalmayıp kontrol röntgen filmleri de evinde çekilerek tedavisi tamamlanır. 
  • Hastanın hastaneye gitmesine gerek kalmaz. Hastanın tedavisinin hastanede yapılması gerekiyor ise de kırık olan bölgeye ait çekilen röntgen filmine göre özen gösterilerek hastaneye transferi yapılır.

Evde Röntgen Çekimi ile İlgili Sık Sorulan Sorular 

Hizmet talebini ne kadar sürede karşılıyorsunuz?

Aynı gün içinde planlama yapılmaktadır.

Çekilen röntgen grafileri dijital mi?

Lifemobil Evde Sağlık kurumumuzda dijital röntgen grafisi yapılmaktadır. Bu sayede tekrar gerektiren işlemlerde eski teknoloji de olduğu gibi kaset değiştirme işlemi olmadığı için kısa zaman aralıklarıyla tekrar görüntü elde edilir. Bu sayede hasta konforu bozulmaz.

Evde dijital röntgen çekimi ne kadar sürüyor?

Evde röntgen hizmeti ortalama 20 dakika sürmektedir.

Evde akciğer röntgeni çekiyor musunuz?

Evde akciğer röntgeni, hizmetimiz bulunmaktadır.

 

Bilgilendirme amaçlıdır

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa