Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
ONLINE GÖRÜŞME

Ambulans ile Hasta Nakli


 

Yatağa bağımlı, yürüyemeyen hastalarımızın tedavisi için evden hastaneye, tedavisi tamamlanan hastalarımızın; hastaneden eve nakillerini sağlamaktayız. 

Evden hastaneye nakil randevuları aynı gün içerisinde planlanabilmektedir. Hastaneden eve nakil isteyen (taburcu olan) hastalarımızın, hastanedeki resmi çıkış işlemleri tamamlandıktan sonra kayıtları alınmaktadır.

Hafta içi 08:00-24:00 saatleri aralığında, ambulanslarımızla hizmet vermekteyiz. Hafta sonu 08:00-22:00 saatleri arasında sadece taburcu hastalarımız için nöbetçi ambulansımızla talepleri karşılamaktayız.

Ambulans ile Hasta Nakli

Siz evde kalın Sağlık size gelsin. Kadıköy, Lifemobil Evde Sağlık ile hasta nakil hizmetini evinizin rahatlığında, hastanızı yormadan edinebilirsiniz.

Lifemobil Evde Sağlık, bir Lifemed Tıp Merkezi kuruluşudur. İstanbulun her semtine evde sağlık hizmeti sağlamaktayız. Alanında uzman, profesyonel sağlık kadromuz ve yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlığınız güvenli ellerde. 

Evde hasta nakil hizmeti için;

444 54 66 çağrı merkezimiz ya da 

Whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ambulans ile Hasta Nakli transferi nasıl yapılır?

Kendiniz için ya da bir hastanız için hasta nakil ambulansı yada kiralık ambulans taleplerinizi, firmamızın müşteri hizmetleri çağrı merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Çağrınız, uzman ve eğitimli personelimiz tarafından yanıtlanır.

  1. Öncelikle hastalığın mevcut durumu ile ilgili bilgi alınır.
  2.  Klinik vaka durumuna göre hastanın adres bilgileri alınarak bölgede bulunan ambulans ekibine bildirilir.
  3. Çok kısa bir süre içerisinde ekiplerin konuma ulaşması sağlanır. Konuma giden sağlık personeli hastaya ön muayene yapar.
  4.  Durumuna göre kullanılacak teçhizatlar seçilir. Özenle sedyeye yerleştirilir. Daha sonra dikkatli bir şekilde transferi yapılmak üzere ambulansa konulur.

Whatsapp

Hastanın ulaştırılacağı sağlık noktasına kadar durumu ile ilgili her türlü vital bulgular, yanında bulunan uzman sağlık personeli tarafından kayıt altına alınır. Mümkün olduğu sürece hastanın stabil olarak transfer yerine ulaştırılması sağlanır.

Sağlık merkezinde elde edilen tüm veriler ve bulgular ile hasta güvenilir bir şekilde doktorlara ya da odasına kadar stabil bir şekilde taşınır. Teslimat yapıldıktan sonra, sağlıklı günler dileyerek beklenmesi gerekmiyorsa işlem tamamlanmış olur.

Ambulans nakil hizmetleri, sağlık kuruluşlarına tedaviye gidecek veya hastaneden taburcu olup evine gitmek isteyen ve binek araçla gitme imkanı olmayan hastaların, gitmek istedikleri yere ulaşmalarını sağlayan nakil hizmetidir.

Tedavisi bitmiş ve taburcu olmuş hastaların sağlık durumuna göre nakil aracı içinde, acil tıp teknisyeni, ambulans şoföründen oluşan sağlık çalışanları ile hastanın sağlık durumundaki ciddiyete göre ambulans içerisinde doktorunda bulunduğu 3 kişilik sağlı ekibi ile hastanın evine veyahut hastaneye ulaşması sağlanır.

Whatsapp

Şehirlerarası uzun mesafelerde, hasta ve sağlık ekibinin can güvenliğini sağlayabilmek adına nakil aracının yanında ek personel görevlendirilir.

Bunun dışındaki daha uzun, uçuş gerektiren mesafeler içinde, hastanın uçuşa uygun raporunu alarak, gitmesi gereken yere gerekli sağlık çalışanlarının da olması koşuluyla hava ambulansı ile temini sağlanır.

Evden eve hasta nakli

Tedavi süreci devam eden, fakat tedavisini evde gören ve rutin kontroller için hastaneye gitmesi gereken ve binek araçla gitme imkanı olmayan hastalar içindir. Hasta, görevli ambulans ve görevli sağlık çalışanları eşliğinde evinden alınır ve hastaneye götürülür. Hastanede gerekli tedavi ve kontrolleri gerçekleştirilen hastanın tedavisi bittikten sonra ambulans eşliğinde sağ salim evine bırakılması sağlanır.

Evden hastaneye hasta nakli

Randevulu doktor muayenesi, laboratuvar sonuçları, rapor, diyaliz, tomografi ve MR çekimi gibi acil olmayan tıbbi ihtiyaçlar için hastaların, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde evinden alınıp gitmek istedikleri sağlık kuruluşlarına gitmelerini sağlayan hizmettir.

Hastaneden eve hasta nakli

Tedavi amacıyla gittiği hastaneden binek araç imkanı ile evine ulaşım sağlayamayan hastaların, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde, tedavi gördüğü hastaneden evine ulaşmalarını sağlayan ambulans hizmetidir.

Ambulans ile Hasta Nakli

Hastaneden huzur evine nakil

Sağlık kuruluşunda tedavisi bitmiş ve gideceği yere gitme olanağı olmayan yaşlı hastaların, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde, gittikleri sağlık kuruluşlarından alınıp, gitmek istedikleri ve yaşadıkları huzur evi veya bakım evine gitmelerini sağlayan hizmettir.

Whatsapp

Hastaneler arası nakil hizmeti

Hastalık durumundan ötürü tedavi için gittiği hastaneden başka bir sağlık kuruluşuna gitmesi gereken hastanın, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde, bulunduğu sağlık kuruluşundan gitmesi gereken sağlık kuruluşuna ulaşımını sağlayan ambulans hizmetidir.

Hastaneler arası yoğun bakım hasta nakli

Hastalığından ötürü tedavi için başvurduğu hastanenin yoğun bakımında tedavi gören hastanın, kendi isteği veya doktor isteği ile tedavi amaçlı başka bir hastanenin yoğun bakım hizmetinden yararlanmak için diğer sağlık kuruluşuna gitmesini sağlayan, ambulans ve sağlık çalışanları eşliğinde hasta ulaşımını sağlayan hizmettir.

 

Bilgilendirme amaçlıdır

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa