Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Glutatyon Serum Tedavisi


 

Evde glutatyon serum tedavisi, bağışıklığı güçlendirici glutatyon içeren serumun, hastanın kendi ev ortamında uygulanmasıdır. 

Evde glutatyon serum tedavisi, Lifemobil evde sağlık deneyimli hemşireleri tarafından gerekli endikasyonlar doğrultusunda  evinizin konforunda yüksek müşteri memnuniyeti ile uygulanmaktadır. 

Evde Glutatyon serum tedavisi için;

çağrı merkezimiz 444 54 66  ya da 

Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Siz evde kalın Sağlık size gelsin. Kadıköy, Lifemobil Evde Sağlık ile Evde Glutatyon Serum hizmetini evinizin rahatlığında, hastanızı yormadan edinebilirsiniz. 
Lifemobil Evde Sağlık, bir Lifemed Tıp Merkezi kuruluşudur. İstanbulun her semtine evde sağlık hizmeti sağlamaktayız. Alanında uzman, profesyonel sağlık kadromuz ve yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlığınız güvenli ellerde. 

 

Evde glutatyon serum tedavisi nasıl yapılır?
Lifemobil ekibimizden deneyimli hemşireler tarafından sorumlu doktorun önerileri doğrultusunda ilaç serum içine konup damar yolu ile 15-20 dakikada verilir.

Evde glutatyon serum tedavisi verilmesi nasıl bir işlemdir?
Deneyimli hemşireler tarafından doktorun önerdiği şekilde damar yolu ağrısız bir şekilde açılır, serum içinde 20 dakikada verilir. Alerjik etkisi yok denecek ölçüdedir. İşlem sırasında hemşire hasta başında bekler, serum bitince damar yolu çıkarılır. İşlem ağrısız bir şekilde tamamlanır.

Glutatyon Nedir?

Glutatyon ya da GSH güçlü bir serbest radikal karşıtı antioksidandır.Glutamin, sistein, glisin aminoasitlernden oluşan bir moleküldür.

Glutatyonun görevi nedir?
Hücrelerimizin kandaki serbest radikal denen toksik maddelere karşı korunmasını sağlar.Oksidatif strese karşı koyar.

Serbest radikal nedir?
Hücreleri zarara uğratan bu moleküller normal molekülün elektron kaybetmiş halidir.Bu kararsız moleküller sağlıklı moleküllerden elektron alarak onların yapısını bozar. Alınan yiyecekler, ilaçlar, solunan hava, içilen suda serbest radikal oluşturan zararlı maddeler vardır ve bunlar hücrelerimizi yaşlandırır, hasar verir.

Hücrelerimizi bozan serbest radikaller ile nasıl savaşılır?
Serbest radikaller ile mücadele etmek için antioksidan maddeler, ilaçlar kullanılır Antioksidan maddeler; beyaz, kırmızı et, soğan, sarımsak, brokoli, elma, avokado, kabak çekirdeği, keten tohumu, zerdeçal, ciğer, yer fıstığı özellikle deve dikeni gibi gıdalarda; B komplex vitaminleri, E, C vitamini, selenyum, çinko, bakır mineralleri, brotin, alfa lipoik asit, mukolitik gibi ilaçlarda bulunur. En kuvvetli antioksidan madde de glutatyondur.

Glutatyon vücudumuzda var mı?
Glutatyon vücudumuzda alyuvar, akyuvar, karaciğer, dalak, gözde yüksek oranda bulunur. 20 yaşından itibaren glutatyon azalmaya başlar.

Glutatyon eksikliği ne demektir?
Gerçek glutatyon eksikliği hastalığı nadir bir genetik hastalıktır. Stres, yaş, erken yaşlanma, iltihabi durumlar, viral enfeksiyonlar, çevresel etkiler, beslenme bozuklukları, sigara içimi, yaşam tarzı ile ilgili sorunlar, kronik hastalıklar, alkol vücudumuzdaki glutatyonu azaltır.

Glutatyon eksikliğinde ne olur?
Vücudumuzda serest radikaller savaşı zayıflatır. Bunun sonucunda hücre hasarı olur. Sonuçta kanser, inflamasyonlar, nörodejeneratif hastalıklar, obezite, solunum hastalıkları, kas yorgunluğu, cilt yaşlanması, katarakt gelişimi, diyabet, kardiyovasküler hastalıklar oluşur .Kısaca biyolojik yaş kısalır.

Glutatyon eksikliğini önlemek için ne yapmalı?
Ev temizlik ürünleri, peroksitler (beyazlatıcılar), sigara dumanı, nitratlar, gıda katkıları, klor, röntgen ışınları, ultraviyole, böcek öldürücüler, alkol, sentetik gıda boyaları, aseton, gece uzun süreli ışıkta kalmak, yüksek doz parasetamolden uzak kalınmalıdır.

Glutatyon-covid ile ilişkisi nedir?
Vücut glutatyon seviyesi viral enfeksiyon olan SARS-2 virüs enfeksiyonunda azalır. Ayrıca hastalıklar, hastalık dönemlerinde gerek doktor önerisi gerek kendileri yüksek doz parasetamol ilaç formlarını kullanırlar. Parasetamolün vücuttaki yıkım ürünleri normal bir kullanımda endojen glutatyon ile detoksifiye edilir. Yüksek doz alımında glutatyon depoları tükenir ve glutatyon eksikliği oluşur. Bu nedenler covid19 sonrası glutatyon takviyesi gerekir.

Eksik glutatyon ne ile düzeltilir?
Glutatyon içeren besinlerden fazla tüketmeliyiz. İlaç olarak glutatyon alınır. İlaç olarak 
  • Glutatyon sentezini artıran vitaminler, maddeler
  • Ağızdan glutatyon desteği
  • Damar yolu glutatyon verme yolları vardır.

Ağızdan ve damar yolu ile glutatyon alımı arasında fark var mıdır?
Evet vardır.Glutatyon bir aminoasitli peptid yapısında olduğundan ağızdan alındığında midede parçalanır, vücuda glutatyon şeklinde girmez.Damardan verilmesi en uygun şekildir.

Glutatyon dozu nasıldır?
Sorumlu doktorun önerileri ışığında 600-1200 mglık ampül formundaki glutatyon glutatyon, uygun serum ile C vitamini ile birlikte veya yalnız olarak verilir.Bir ay ara sonrası 2. Kür tekrar önerilir.

Glutatyon tedavisi kimlere yapılmaz?
Glutatyon kemoterapik ilaçların etkisini azalttığıdan aktif olarak kemoterapi gören hastalara yapılmaz.

Glutatyon tedavisi kimlere önerilir?
Sağlıklı veya hasta tüm yaşlılar, özellikle parkinson hastaları, enfeksiyon geçirmiş, uzun süreli ilaç kullanmış kişiler, alkol alanlar, sigara içenler, covid19 geçirenler, enerjisi azalanlar, yeni başlanmış kataraktı olanlar, kalp-damar hastalıkları olanlar, doğal beslenmeyen, sık röntgen çektiren, gece geç yatan, bilgisayarda çok vakit geçirenler, cilt güzelliği isteyenler, karaciğer yağlanması olanlar da özellikle tavsiye edilir.

Glutatyon sağlıklı kişilere yapılır mı?
Evet, vücut direncini artırmak, ciltte yaşlanma karşıtı ve ışıltı sağlamak isteyen, yoğun çalışanlar, sigara ve alkol alan, cilt rengi kararan, lekeler oluşan kişilere önerilir.

Glutatyon tedavisi için işlemler nelerdir?
Lifemobil hattımızdan deneyimli profesyonel koordinasyon ekibimiz size önce bir ön bilgi ve maliyet bilgisi verir.Sorumlu doktor incelemesi ve doz ayar ve şeması sonucu eve hemşire gidip ilacı talimatlar doğrultusunda uygular.

 

Bilgilendirme amaçlıdır

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa