Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Ozon Terapi


 

Evde ozon terapi nedir?

Ozon terapi özellikler son yıllarda tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uygulanan oksijenin triatomik formu ozondan faydalanılan bir terapi uygulamasıdır. Bu uygulama kronik rahatsızlıklar, enfeksiyon hastalıkları, deri hastalıkları, metabolizma hastalıkları gibi pek çok hastalığın etkilerine yönelik olarak yapılmaktadır. Evde ozon terapi hizmetimiz de benzer şekilde kişiye uygun bir tedavi planlaması ile uzman eşliğinde gerçekleştirilir.

Evde Ozon Terapi

Evde ozon terapi nasıl yapılır?

Ozon terapinin uygulanması sırasında saf oksijen ve saf ozon karışımından yararlanılır. Her hasta için verilecek doz oranı farklı olabilmektedir. Minör, majör, subkutan uygulama ve torbalama şeklinde 4 farklı ozon terapi uygulaması yöntemi bulunur.

  • Majör uygulama hastadan alınan 50-100 cc ölçeğindeki kanın içerisine ozon eklenerek hastaya verilmesi şeklinde gerçekleştirilir.
  • Minör uygulamada 2-5 cc kan ozonla karıştırılır ve kas içerisine enjekte edilir.
  • Subkutan uygulaması ince uçlu iğnelerle deri altına ozon verilmesi işlemidir.
  • Torbalama uygulaması kapanması güç yaralarda (özellikle diyabetik yaralar) torba içerisine ozon verildikten sonra vücudun bu torba içerisinde bekletilmesidir.

Lifemobil evde sağlık ve bakım ailesi olarak majör ozon terapi uygulamasını gerçekleştirmekteyiz. Bizimle iletişime geçtiğiniz süreden sonra mevcut şikayetinize yönelik gerekli incelemeler yapılır. Mevcutta kullandığınız ilaçlar, yaş ve hastalık geçmişiniz, alerjik reaksiyon durumunuz göz önüne alınır ve buna uygun bir program hazırlanır. Ardından ev ortamında ozon terapi işleminiz gerçekleştirilir.

Detaylı bilgi için 444 54 66 çağrı merkezimizle ya da Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde ozon terapi hangi hastalıklar için yapılır?

Evde ozon terapi pek çok hastalık için uygulanabilir. Başta romatizmal hastalıklar olmaz üzere, eklem ağrıları, kronik yorgunluk, eklem kireçlenmeleri, bağışıklık sistemi güçlendirme, çatlak tedavisi, cilt gençleştirme, eklem kireçlenmeleri gibi çok amaçlı alanlarda ozon terapi yapılabilmektedir. İmmun sistemin güçlendirilmesi, hücre ve dokuların oksijenlenmesi, virüslü hücrelerin baskılanması gibi etkiler de gösteren ozon terapi ruhsal ve bedensel pek çok rahatsızlıkta tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmaktadır. Özellikle tekrarlayan kronik rahatsızlıkların vücudun bağışıklık sistemini zayıflatması durumunda ozon terapinin eklem ve kasları güçlendirici etkisinden faydalanılır.

Evde Ozon Terapi

Evde ozon terapi hangi hastalar için uygulanmaz?

Hamilelere ozon terapi uygulanmamaktadır. Ayrıca ileri seviyede kansızlığı olan, kan pıhtılaşma problemi bulunan, ozon alerjisi olan astım hastalarına, tekrarlayan veya kronik hale gelmiş pankreatit durumunda, G6PD (Glukoz 6 fosfat dehidrogenaz) hastalarına ve enzim eksikliği olan kişilere ozon terapi uygulanmaz. Ozon terapiye uygunluk durumuna uzman doktor tarafında yapılan anamnez sürecinin ardından karar verilir.

Detaylı bilgi için 444 54 66 çağrı merkezimizle ya da Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Ozon terapinin yan etkileri nelerdir?

Ozon terapinin uygun şekilde yapılması ve hastanın sağlık durumuna göre uygulanması halinde belirgin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak bazı hastalarda baş dönmesi, uyku hali, baş ağrısı gibi belirtiler oluşabilir. Kısa süreli olan bu belirtiler hastanın uzun vadeli sonuçlar doğurmamaktadır.

Evde Ozon Terapi

Evde ozon terapi hizmetine nasıl başvurabilirim?

Evde ozon terapi hizmetini almak için bizimle 444 54 66 çağrı merkezimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’un tüm il ve ilçelerine evde ozon hizmeti vermekteyiz.

 

Bilgilendirme amaçlıdır