Kadıköy Lifemobil Evde Sağlık ve Bakım
Whatsapp
ONLINE GÖRÜŞME

Evde Ozon Terapi


 

Evde ozon terapi, oksijenin triatomik formu olan ozonun kana karıştırarak, yüksek antioksidan özelliğinden faydalanıp tamamlayıcı tedavi olarak kullanılması işlemidir. Evde ozon terapi düzeneği, basit bir serum düzeneğine benzer bir düzenektir bu nedenle ev ortamında uzmanlar tarafından kolaylıkla uygulanabilir. 

Ozon terapi özellikler son yıllarda tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Bu uygulama kronik rahatsızlıklar, enfeksiyon hastalıkları, deri hastalıkları, metabolizma hastalıkları gibi pek çok hastalığın etkilerine yönelik olarak yapılmaktadır.

Evde ozon terapi hizmetimiz de benzer şekilde kişiye uygun bir tedavi planlaması ile bir uzman eşliğinde gerçekleştirilir.

Evde Ozon Terapi

Evde ozon tedavi hizmeti için;

444 54 66 çağrı merkezimiz ya da 

Whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siz evde kalın Sağlık size gelsin. Kadıköy, Lifemobil Evde Sağlık ile evde ozon tedavi hizmetini evinizin rahatlığında, hastanızı yormadan edinebilirsiniz.
Lifemobil Evde Sağlık, bir Lifemed Tıp Merkezi kuruluşudur. İstanbulun her semtine evde sağlık hizmeti sağlamaktayız. Alanında uzman, profesyonel sağlık kadromuz ve yüksek müşteri memnuniyeti ile sağlığınız güvenli ellerde. 

Evde Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon terapinin uygulanması sırasında saf oksijen ve saf ozon karışımından yararlanılır. Her hasta için verilecek doz oranı farklı olabilmektedir. Minör, majör, subkutan uygulama ve torbalama şeklinde 4 farklı ozon terapi uygulaması yöntemi bulunur.

 • Majör uygulama hastadan alınan 50-100 cc ölçeğindeki kanın içerisine ozon eklenerek hastaya verilmesi şeklinde gerçekleştirilir.
 • Minör uygulamada 2-5 cc kan ozonla karıştırılır ve kas içerisine enjekte edilir.
 • Subkutan uygulaması ince uçlu iğnelerle deri altına ozon verilmesi işlemidir.
 • Torbalama uygulaması kapanması güç yaralarda (özellikle diyabetik yaralar) torba içerisine ozon verildikten sonra vücudun bu torba içerisinde bekletilmesidir.

Lifemobil evde sağlık ve bakım ailesi olarak majör ozon terapi uygulamasını gerçekleştirmekteyiz. Bizimle iletişime geçtiğiniz süreden sonra mevcut şikayetinize yönelik gerekli incelemeler yapılır. Mevcutta kullandığınız ilaçlar, yaş ve hastalık geçmişiniz, alerjik reaksiyon durumunuz göz önüne alınır ve buna uygun bir program hazırlanır. Ardından ev ortamında ozon terapi işleminiz gerçekleştirilir.

Evde ozon terapisinin faydaları nelerdir?

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir: enfeksiyon ve vücuttaki intihaba karşı bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır.
 • Antibakteriyel, Antifungal, Antiviral etkisi vardır: Bakterilere, mantar enfeksiyonlarına, viral enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Destekleyici tedavi açısından önemlidir.
 • Beyinin oksijenlenme oranı artırır: Beyin hasarı görmüş hastalarda olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür.
 • Tekrarlayan kalp krizi riskinin azaltabilir.
 • Vücut detoksuna yardımcı olur.
 • Kronik yaraları iyileştirir.
 • Ağrı kesici etkisi görülmüştür.

Evde ozon terapi hangi hastalıklar için yapılır?

Evde ozon terapi pek çok hastalık için uygulanabilir. Başta romatizmal hastalıklar olmaz üzere, eklem ağrıları, kronik yorgunluk, eklem kireçlenmeleri, bağışıklık sistemi güçlendirme, çatlak tedavisi, cilt gençleştirme, eklem kireçlenmeleri gibi çok amaçlı alanlarda ozon terapi yapılabilmektedir. İmmun sistemin güçlendirilmesi, hücre ve dokuların oksijenlenmesi, virüslü hücrelerin baskılanması gibi etkiler de gösteren ozon terapi ruhsal ve bedensel pek çok rahatsızlıkta tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmaktadır. Özellikle tekrarlayan kronik rahatsızlıkların vücudun bağışıklık sistemini zayıflatması durumunda ozon terapinin eklem ve kasları güçlendirici etkisinden faydalanılır.

Evde Ozon Terapi

Evde ozon terapi hangi hastalar için uygulanmaz?

Hamilelere ozon terapi uygulanmamaktadır. Ayrıca ileri seviyede kansızlığı olan, kan pıhtılaşma problemi bulunan, ozon alerjisi olan astım hastalarına, tekrarlayan veya kronik hale gelmiş pankreatit durumunda, G6PD (Glukoz 6 fosfat dehidrogenaz) hastalarına ve enzim eksikliği olan kişilere ozon terapi uygulanmaz. Ozon terapiye uygunluk durumuna uzman doktor tarafında yapılan anamnez sürecinin ardından karar verilir.

Evde ozon terapi kaç seans sürer?

Genellikle hastalara 6 ile 10 hafta arasında tedavi uygulanır. Bu hastalığın durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Ozon terapisi ne kadar sürede etkisini gösterir?

Ozon terapisi, tedavinin başladığı ilk 3. ve 4. hafta içerisinde etkisini görülür.

Ozon terapinin yan etkileri nelerdir?

Ozon terapinin uygun şekilde yapılması ve hastanın sağlık durumuna göre uygulanması halinde belirgin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak bazı hastalarda baş dönmesi, uyku hali, baş ağrısı gibi belirtiler oluşabilir. Kısa süreli olan bu belirtiler hastanın uzun vadeli sonuçlar doğurmamaktadır.

Evde Ozon Terapi
 

 

Bilgilendirme amaçlıdır

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa